Mga

Merve Gülistan Aydın
Kimdir?

1991 tarihinde Elazığ’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Elazığ’da tamamladı. 2011 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Organik Tarım bölümünü kazandı. 2013 yılında okul birinciliğiyle ön lisans programını tamamladı. 2014 yılında dikey geçiş ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tarım Ekonomisi bölümünü kazanıp lisans eğitimini de tamamlayarak Ziraat Mühendisi ünvanını aldı.

Bunların yanında alanını desteklemesi için Anadolu Üniversitesi Laborant ve Veteriner Sağlık bölümünü okudu.

2017 yılında Türkiye’nin ilk ve tek biyodinamik çiftliği olan İstafil Çiftliği’nde sorumlu Ziraat Mühendisi olarak çalışmaya başladı. 2019 yılında buradaki işine sadece danışman olarak devam edip, MGA Tarımsal Danışmanlık ve Peyzaj şirketini kurdu. Şuan da Türkiye’de ve farklı ülkelerde profesyonel ekibiyle tarımsal danışmanlık hizmeti verirken aynı zamanda gönüllülük esasıyla Afrika’nın farklı ülkelerinde yoksul halk için meyve bahçeleri kurup, tarım ve hayvancılık alanında eğitim vererek, sürdürülebilir bir fayda sağlamaya çalışmaktadır.

Merve Gülistan

Kurmuş olduğumuz bu platformda profesyonel ekibimizle birlikte tarımla ilgili yeni işletmeler, çiftlikler kurmanıza yardımcı olmayı ve var olan işletmelerini bir üst segmente taşımak isteyen herkese kolaylık sağlamayı hedefliyoruz.

Dökümanlar