Mga

Merve Gülistan Aydın
Kimdir?

1991 tarihinde Elazığ’da doğdu. İlkokul ve ortaokulu Elazığ’da tamamladı. Liseyi açıköğretimden bitirip 2011 yılında Gaziosmanpaşa üniversitesi Organik Tarım bölümünü kazandı. 2013 yılında okul birinciliğiyle ön lisans programını tamamladı. 2014 yılında dikey geçiş ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tarım Ekonomisi bölümünü kazanıp lisans eğitimini de tamamladı.

2017 yılında Türkiye’nin ilk ve tek biyodinamik çiftliği olan İstafil Çiftliği’nde sorumlu Ziraat Mühendisi olarak çalışmaya başladı. 2019 yılında buradaki işine sadece danışman olarak devam edip, MGA Tarımsal Danışmanlık ve Peyzaj şirketini kurdu. Şuan Türkiye’nin birçok bölgesine tarım danışmanlığı yapmakta, Çileklidere Çiftliğinde İşletme Müdürü olarak çalışmaya devam etmekte ve Migros Kurumsal ile belirli günlerde tarım içerikli program yapmaktadır.

Merve Gülistan

Kurmuş olduğumuz bu platformda profesyonel ekibimizle birlikte tarımla ilgili yeni işletmeler, çiftlikler kurmanıza yardımcı olmayı ve var olan işletmelerini bir üst segmente taşımak isteyen herkese kolaylık sağlamayı hedefliyoruz.

Dökümanlar