Mga

Hizmetlerimiz

Mga tarımsal danışmanlık olarak hizmet verdiğimiz alanların detaylarını inceleyebilirsiniz.

Organik Tarım | Mga
Organik Tarım

Organik tarım danışmanlık hizmetimizle, siz üreticilerimizin; doğanın dengesini bozmadan, üretim sürecinde kimyasal girdi kullanmadan sadece kültürel önlemler alarak gerçekleştirdiğiniz üretiminizi planlamaktayız.
Tüm aşamaları kayıt altına alınan ve sertifikalandırılan bu tarım şeklinde, karşılıklı güven esasına dayanan sürdürülebilir bir üretim modeli de oluşturulmaktadır. 

Konvansiyonel Tarım | Mga
Konvansiyonel Tarım

Konvansiyonel tarım danışmanlığında, alışılmış ve günümüzde yaygın olarak  uygulanan tarımsal sistemlerin en doğru şekilde uygulanması hakkında  yönlendirmeler yapılmaktadır. Bu noktada da yine kimyasal ilaçların ve suni gübrelerin kullanımının kontrollü yapılması amaçlanmaktadır.

Bireysel, Şirket, Birlik ve Kooperatiflere Tarımsal Danışmanlık | Mga
Bireysel, Şirket, Birlik ve Kooperatiflere Tarımsal Danışmanlık

Tarımsal işletme sahiplerinin, kooperatif ve birliklerin; tarımsal üretim, işleme ve pazarlama sürecinin tüm aşamalarında karşılaştıkları problemler ve bunların birbirleriyle ilişkileri hakkında bilgi sahibi olmalarını, kendilerine, geliştirilen teknolojileri de kullandırmak suretiyle, bu problemleri çözebilecek bilgi ve beceri kazandırılmasını sağlamak.

Çiftlik Kurma, Çiftlik Geliştirme | Mga
Çiftlik Kurma, Çiftlik Geliştirme

Kişilerin amaç ve hedeflerine uygun çiftlik planması yaparken aynı zamanda da bu hedeflere uygun tarım şekillerni belirliyor, bununla birlikte var olan çiftliklerinizi gelişen ve değişen uygulamalara senkronize ederek bir ileri seviyeye taşımayı hedefliyoruz.

Proje Danışmanlığı | Mga
Proje Danışmanlığı

Ekibimizdeki proje uzmanlarıyla; Ipart (TKDK), tarım bakanlığı  (KKYDP) projeleri vs. gibi tarımsal projeler hakkında gerekli bilgiler verilmekte ve proje hazırlanmaktadır.

Arazi Denetimi, Toprak Analiz, Meteoroloji Raporu Yorumlama ve Arazi İçin Uygun Bitki Önerileri | Mga
Arazi Denetimi, Toprak Analiz, Meteoroloji Raporu Yorumlama ve Arazi İçin Uygun Bitki Önerileri

Tarımsal üretimin, yapılması planlanan bölge ve alanlardaki sürecinin en uygun şekilde planlanması için yapılmış olan toprak ve meteoroloji analizleri yorumlanmaktadır. Bu bilgiler ışığında uygun bitkinin seçimi yapılmaktadır.